اخبار ، اطلاعیه ها ، مناقصات و مزایدات

پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر بانه

اخبار ، اطلاعیه ها ، مناقصات و مزایدات

و كسانى كه دعوت پروردگارشان را اجابت كرده و نماز را برپا مى‏دارند و كارهايشان به صورت مشورت در ميان آنهاست و از آنچه به آنها روزى داده‏ايم انفاق مى‏كنند، ( سوره شورا آیه 38)

معرفی اعضای هسته آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی

در ادامه نشست های تدوین طرح جامع عملیاتی برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی روز یکشنبه ۱۹ بهمن دومین جلسه با حضور کارشناسان و اعضای شورای شهر برگزار شد.

محمد علی مسلمی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر با اشاره به مصوبه های قبلی جلسه تدوین طرح جامع عملیاتی برای پیشگیری ازآسیبهای اجتماعی و تدوین برنامه های مناسب برای اجرایی شدن در سال ۹۴ گفت: هدف از این گونه نشستها در گام نخست مشخص نمودن هسته آموزشی و سرفصلهای آموزشی برای جلوگیری از آسیببهای اجتماعی و اولویت بندی موضوعهای آموزشی می باشد.

در ادامه جلسه جلال کرمی، روانشناس و مشاور خانواده ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر بابت اهمیت به مسائل اجتماعی گفت: متاسفانه بهداشت روان و سلامت روان برای مردم در اولویت قرار ندارد و رسیدگی به مشکلات اجتماعی سطح شهر، امری ضروری می باشد و باید در مرحله اول روی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی تمرکز نماییم.

ابراهیم مارابی کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به روند صعودی شدن گرایش به مواد مخدر گفت: متاسفانه در طی چند سال اخیر، اعتیاد روندی صعودی پیدا کرده است و گروه های مختلف سنی بویژه جوانان در معرض خطر بیشتر قرار گرفته اند.

حسن پور مدرس دانشگاه نیز در این ارتباط گفت: آموزش مهارت ارتباطی و مهارت حل مساله برای زوجین باید در دستور کار قرار گیرد و همچنین مربیان ،مدیران و معاونان مدارس نیز باید در زمینه شناخت از آسیبهای اجتماعی و نحوه برخورد با این مسائل آموزش داده شوند.

فریده مولوی عضو شورای شهر و از حاظران در این نشست  گفت: برای انتخاب هسته آموزشی گزینش انجام شود و از افراد توانمند که می توانند بهتر ارتباط برقرار نمایند استفاده شود.

در پایان جلسه اولویتهای آموزشی همانند مهارتهای زندگی، مهارتهای فرزند پروری، اعتیاد و مواد مخدر، سواد رسانه ای(معنای مجازی)، آموزش قبل از ازدواج تعیین گردید و آغابیگی، قادرزاده، مسلمی، جلال کرمی، مهدی کرمی، ظاهر حیدری، ابراهیم مارابی، جمشید شامحمدی، دکتر رسولی آذر، دلیر درویشیان و خانم حسن پور، به عنوان اعضای هسته آموزشی اعلام شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با شورای اسلامی شهر بانه

نشانی : بانه – خیابان امام ؛ ساختمان شورای اسلامی شهر بانه– تلفن ۰۸۷۳۴۲۵۷۳۲۶ تلفاکس ۰۸۷۳۴۲۵۷۳۲۵ کدپستی ۶۶۹۱۹۱۷۸۵۶
www.shorabaneh.ir
info@shorabaneh.ir
shorabaneh@yahoo.com