اخبار ، اطلاعیه ها ، مناقصات و مزایدات

پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر بانه

اخبار ، اطلاعیه ها ، مناقصات و مزایدات

و كسانى كه دعوت پروردگارشان را اجابت كرده و نماز را برپا مى‏دارند و كارهايشان به صورت مشورت در ميان آنهاست و از آنچه به آنها روزى داده‏ايم انفاق مى‏كنند، ( سوره شورا آیه 38)

مصوبه ی روز ۲۶ دی ماه

روز شنبه ۲۶دی ماه کمیسیون برنامه، بودجه و عمران شهری با دستور کار گزارش نهایی مطالعات طرح فضای سبز توسط شرکت فام تشکیل جلسه داد. در این جلسه ابتدا مهندس آصفی از شرکت فام توضیحاتی در مورد چگونگی مطالعات انجام شده ارائه کرد و افزود: مطالعات انجام شده براساس آسیب شناسی جمع آوری آبهای سطحی در ورودی و خروجیهای شهر و فضای سبز شهری صورت گرفته است و سعی کرده ایم با کمترین هزینه از لحاظ اجرایی بتوان این طرح را به سرانجام رساند.
وی همچنین گفت: بجز مقوله ی فضای سبز بحث در پیرامون مفیدسازی فضای سبز و درآمد زایی از این طرح هم لحاظ شده تا شهرداری بتواند از این طریق نیز درآمدی پایدار به دست آورد.
آصفی در پایان به نحوه ی انتخاب گونه های گیاهی مورد استفاده در فضای سبز نیز اشاره کرد و تاکید کرد که: انتخاب درختها و گلهای مورد استفاده و کاشته شده در فضای سبز باید طوری انتخایب شود که همخوانی با محیط شهر را داشته باشد و دارای قابلیت همیشه سبز بودن باشد. در ادامه ی جلسه بانگیان از شرکت مشاور با ارائه ی پاورپوینت از مطالعات انجام شده و با ارائه دقیق میزان مصالح بکارگرفته و نمایشی از وضعیت فضای سبز ورودی بانه از طرف سقز به تغییراتی که مورد نظر و گنجانده شده در مطالعات این شرکت بود اشاره کرد. وی گفت: با توجه به طی کردن فرایند مطالعاتی و تهیه کردن ۱۴ دفترچه و ارائه ی آن به شهرداری که قرار شد طی تشکیل کارگروهی تعدادی از پروژه ها به صورت پیشگام اجرا شود. که شامل ورودی بانه از سمت سقز، ورودی بانه از سمت سردشت، بلوار مهارت و پارک دکانان می باشد.
بانگیان با تشریح مطالعات انجام شده توسط شرکت متبوع خود اینطور توضیح داد:
در وردی بانه از سمت سقز هر سیصد متر فضای سبز تغییراتی پیدا می کند از جمله نوع درخت و گیاهان کاشته شده متفاوت خواهد بود و در هر هفت متر یک درخت کاشته می شود و به ازای هر سه متر تابلویی تبلیغاتی نیز نصب خواهد شد.
وی افزود: باغچه های پلکانی موجود حفظ شده و در جاهایی که این باغچه های پلکانی شکل، قابلیت اجرایی را داشته باشد به صورت گابیون ترسیم شده است و حتی برای جمع آوری آبهای سطحی نیز چاهی را در نظر گرفته ایم تا بتواند آبهای سطحی را ذخیره نماید.
بانگیان در ادامه تاکید کرد که: برای این مطالعات در فاز یک، آسیب شناسی لازم را انجام دادیم و در فاز دوم طرح و معماری و در فاز سوم طرح کاشت و آبیاری را مورد بررسی قرار دادیم. این کارشناس مواردی همچون ترک خوردن کف و انتخاب نادرست مصالح در ورودی بانه از سمت سقز را ایراد دانست که باید بر طرف شود.
در ادامه ی جلسه اعضای شورا و شهردار و کارشناسان شهرداری در مورد موارد مطرح شده توسط شرکت مشاور سخنانی را ایراد کردند، از جمله ی موارد ذکر شده می توان به:
۱-کاهش سرعت ماشینهایی که به بانه وارد می شود موجب ترافیک خواهد شد و این مسئله حتما باید در مطالعات شرکت مشاور گنجانده شود.
۲-با توجه به در نظر گرفتن چاهی برای ذخیره آبهای سطحی این اقدام توسط شرکت مشاور فقط هدر رفتن هزینه را به دنبال دارد.
۳-وجود تابلوهای تبلیغاتی به فاصله سه متر از هم باعث ایجاد منظره ی ناخوشایندی خواهد شد.
۴- با توجه به اینکه این مسیر ورودی اصلی شهر بانه می باشد از دیدگاه اعضای شورا این ویژگیها را باید لحاظ کرد: مساحت بیشتری به فضای سبز اختصاص یابد و از المانهای بیشتری به لحاظ منظر و زیبایی استفاده شود.
۵-اعضای شورا به استفاده ی بهینه از توپوگرافی منطقه تاکید کردند و پیشنهاد طراحی و ساخت آبشار مصنوعی را ارائه دادند.
۶- از دیدگاه شورا طراحی تابلوهای تعبیه شده علاوه بر جنبه تبلیغاتی، قابلیت استفاده در برنامه ها و مراسمات فرهنگی را نیز داشته باشد.
در ادامه ی جلسه ضمن بررسی دقیق پلانها و نقشه های تهیه شده و با مطرح شدن موارد فوق توسط اعضای شورا و شهردار و کارشناسان شهرداری، شرکت مشاور با بازبینی دوباره و حذف برخی موارد موافقت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با شورای اسلامی شهر بانه

نشانی : بانه – خیابان امام ؛ ساختمان شورای اسلامی شهر بانه– تلفن ۰۸۷۳۴۲۵۷۳۲۶ تلفاکس ۰۸۷۳۴۲۵۷۳۲۵ کدپستی ۶۶۹۱۹۱۷۸۵۶
www.shorabaneh.ir
info@shorabaneh.ir
shorabaneh@yahoo.com